Silueta letadla Zlín Z-37 Čmelák

„Štefan letí“ aneb legendární letadlo Čmelák jako originální bytová dekorace.

399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Silueta letadla Zlín Z-37 Čmelák
silueta z 37 cmelak
Novinka Úprava na přání
Originální zboží
Originální zboží
Vše navrhujeme a vyrábíme sami.
Možnost úpravy
Individuální úpravy
Možnost zakázkové úpravy zboží.

Detailní popis produktu

O čmelácích se říká, že jsou moc těžcí na to, aby mohli létat. Ale protože to nevědí, tak stejně létají. V naší zemi to platí nejenom pro živý a užitečný hmyz, ale i pro toto legendární zemědělské práškovací letadlo se jménem „Čmelák“.


Letadlo Čmelák, oficiálním názvem Zlín Z-37 Čmelák nebo také Let Z-37 Čmelák, je neuvěřitelný pracant, který spolehlivě sloužil nejen ke hnojení polí u nás i v zahraničí, ale také dodnes funguje i jako požární letadlo pro hašení lesních požárů nebo tahá na letištích do vzduchu bezmotorové větroně. A nebo prostě funguje jako zajímavé osobní letadlo v rukou leteckých fandů, které dokáže vzlétnout z každého pole.

 

Čmelák se ale do naší historie zapsal i jinak, než jen zajišťováním bohaté úrody díky leteckému práškování polí. Vždyť co by byl film „Vesničko má, středisková“, kdyby tam nepřiletěl ze Slovenska Štefan? 

 

 

Pokud i vám toto jedinečné československé letadlo učarovalo, tak proč si jím nevyzdobit svůj byt, kancelář nebo dílnu.


Siluetu letadla Z-37 Čmelák jsme v ateliéru Hapík namalovali a vyrobili přesně podle technické dokumentace, díky čemuž nadchne i znalce letectví, pro které je důležitá maketovost a přesnost. Díky své historii, jedinečnému designu a kráse čistého přírodního dřeva dokáže ale tento Čmelák udělat radost i mnohé ženě, která by jinak proti dekoraci s leteckou tematikou v obývacím pokoji mohla vznášet lehké námitky.

 

Samotný model zemědělského letadla Zlín/Let Z-37 Čmelák je dlouhý 420 mm a vysoký 195 mm, což odpovídá zhruba měřítku 1:20. Vyrobený je z jediného kusu kvalitní překližky a je možné ho postavit na stůl nebo poličku pomocí dodávaného designového stojánku, který navíc obsahuje i základní technické údaje letadla. Model letadla je do stojánku pouze postaven, kdykoliv ho z něj můžete vyjmout a prohlédnout si každý detail.

 

Letadlo Z-37 Čmelák ale může posloužit i jako skvělá dekorace na zeď. Můžete ho na ní připevnit například pomocí oboustranné lepící pásky nebo ho zavěsit na hřebíček či háček. Díky použité překližce je letadlo velmi lehké, takže ho v interiéru na stěně bez problémů udrží i kvalitní lepící páska. Připevňovací materiál není součástí balení, ale s tím si každý milovník letadel jistě poradí a letadlo připevní na stěnu podle svého zvyku.

 

Překližka, ze které je vyrobený Čmelák je bez povrchové úpravy, dekorace je dodávána pouze v barvě čistého přírodního dřeva. Siluetu letadla si můžete vystavit ve stavu v jakém je a nechat dřevo přirozeně „stárnout“, ale můžete si zvolit i libovolnou povrchovou úpravu a model si do konečné podoby upravit podle svého vkusu. Ať už zvolíte vosk, mořidlo nebo nějakou barvu, tak bude výsledek jistě perfektní a jedinečný.

 

Tyto letecké dekoraci vyrábíme sami a není problém je individuálně upravit na přání. Pokud byste například chtěli jinou velikost letadla, speciální text na stojánek nebo nějakou úpravu samotného letadla, tak nás neváhejte kontaktovat a určitě se domluvíme.

Kategorie: Dekorace
Délka letadla: 42 cm

Originální zboží, navrhnuté a vyrobené v ateliéru Hapík.